see paganama kasvatamine

Tasa hiilib ligi see etapp me elus, mil laps meid ümber kasvatama hakkab. Kuramus küll. 
Kõik algab hommikusöögist. Ükskõik, kui tardunud ja tuhmid me ise hommikul oleme, tal on vaja ärgates vett ja putru. Uskumatu. Ei ole mingit kohvi ja banaani ega eelmise õhtu toidu jääke ega õnnetut röstsaia õnnetu võitükiga. Toit ei kannata ka pool tundi oodata, kuni me unest toibume.
Puder ja vesi peab olema. 
Alles ükspäev kurtsin teile, et mul pole päevarituaale ja nüüd lihtsalt vaatan, kuidas mulle vastuvaidlemist välistaval kombel uusi rituaale kurku surutakse. 
Ei usu oma silmi. 
Ja veel, laps pissis öösel mähkmest mööda. Terve liiter pissi tuli järsku minu külje alla.
Mu jaapani keele varamusse kuulub juba aastaid sõna “voodimärgamine”, sest see kõlab hästi. Ühe lasteraamatu pealkiri on “Onesho desho”, mis tähendab umbes “Pissisid voodisse, kas pole”.
Nii et esimene asi, mis ma Shole läbi poolune karjatasin oli “onesho desho!” Sho ütles, et ma evakueeruks tema voodipoolele – ja magas edasi. 
Kolmandaks, ma näen, kuidas iga lösutamiseks võetud moment kohe kiiresti kätte maksab. Varem ei tajunud ma seost jõudehetke ja tegemata jätmiste vahel, aga nüüd on nii selge, et kui istun pool tundi arvutis, siis millegi olulise arvelt. 
Kuigi laps saab juba kaheksaseks, hakkavad uue elu aspektid meile alles nüüd ilmnema.
FB sõber otsis oma lapsele hoidjat. Otsis inimest, kes on kursis Montessori pedagoogikaga. 
Ma mõtlesin, aifak me pole veel oma kasvatusmeetodit paika pannud ja guugeldasin kohe Montessorit. 
Ütlesin Shole ka. Ta ütles, et ta loeb alustuseks Vikipeediast.
Paralleelselt ma ikka püüan välja mõelda, mida oma eluga ette võtta. Niivõrd-kuivõrd. 
Üks klient kirjutas, et ta tahab lisaks kosmeetika-värgile Eestis ikka seda vana head küberkaevanduse värki ka teha. Ma noogutasin, et jaa, muidugi, teeme-teeme. 
Ahh ma ei jaksa. 
Just T’ga tšättisime, ta ütles geniaalselt: peab impeeriumi ikka püsti ajama. 
Huvitav, kas oma impeeriumi püsti panemine oleks lihtsam kui kliendi kosmeetika- ja küberrahaäri ajada. Tundub lihtsam. 

8 thoughts on “see paganama kasvatamine

 1. Kahe tütre emana olin täielikus ahastuses, kui vaatamata mu kõikvõimalikele tilliorigamikombinatsioonidele pissis noorhärra alatasa meie ühise küljealuse läbimärjaks. Jube hea isuga kutt oli, toodang oli ka külluslik. Kõhnuses ei saanud teda samuti süüdistada – no et mähkmed oleks kuidagi lötakil olnud. Toona tuli telekast järjepidevalt mingi Polly Pocketi reklaam, kus figureeris lause: “Voodist saab bassein!” See oli väga asjakohane.

  Like

 2. Hahaa! Meil õnneks on seni standardse kujuga beebi olnud. Mähkmed kõik sobinud. Nüüd ostsime 7800 grammisele lapsele 8000-grammise mähkmed ja juba on kuri karjas…

  Like

 3. voodi peaks olema ruudu kujuline – sest meie ~”pisil” ei ole miski küsimus magada risti-rästi. Noja koer peab ju ka mahtuma kuhugi! eks me kõik tea, millega see tavaliselt lõppeb… isakaru magab diivanil, ups.

  Like

 4. Jaa, varem või hiljem annab keegi alla…. Kes on nõrgim lüli, on meil veel selgitamisel. Ühe korra kolisin mina diivanile, aga tunnike hiljem tõi titekisa voodisse tagasi.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s