komandeering

Minu lapsekasvatusteooriad on taandunud sisuliselt ühele teesile: fakit, keerulise lapsepõlvega inimesed on põnevamad.

Sho vahel teeb nii, et kui lapsed autos magama jäävad, siis ta sõidab lihtsalt, kuhu tee viib, kuni lapsed üles ärkavad.

Ükskord asus lastega teele Järve keskusesse jäätist ostma, aga kui nad kohale jõudsid, olid mõlemad lapsed autotoolis magama jäänud.

Kui ma Shole helistasin, et kus ta on, teatas, et kusagil Raplast edasi. Kuigi meil oli õhtul deit plaanis.

Muide, üks meie abieluõnne saladusi on see, et peaaegu alati, kui ma Sho peale vihastan, on ta kusagil ära. Ja selleks ajaks, kui ta tagasi jõuab, olen juba rahunenud ja andestanud.

Ükskord jäi Luukas jälle autos magama ja nad sattusid Haapsallu. Argipäeva õhtul. Vaatasid natuke merd, tulid koju tagasi.

Siis tekkis Shol mõte, et võiks Haapsallu spaasse minna. Eelmine nädalavahetus käisimegi.

Esimesel õhtul jõudsime kohale idüllilise musterperena.

Luukas oli nii vaimustuses. Olin talle juba kaks nädalat rääkinud, et mõni päev lasteaeda veel ja siis (kavala häälega) sulla-mulla.

Marie seisis mullivannis tükk aega sellise näoga, nagu ta oleks mingi pöörase saladuse jälile saanud.

Jaga ja valitse strateegia töötab hästi, ma hängisin peamiselt Mariega, Sho Luukaga. Sõbrunesin ühe rootsi prouaga, kes kunagi ei näinudki, et mul teine laps ja mees ka kaasas olid.

Teise päeva õhtuks olin ma piisavalt krussis.

Hiilisin alla kohvikusse, et enne und äkitselt väga näljastele lastele süüa hankida. Seal oli mu rootsi tutvus, kes sõbrannaga naerda kihistas, vaadates, kuidas nende tellitud kokteil valmib. Ütlesin neile otsesõnu, et olen väga kade ja tahaksin nendega jääda.

Kui menüüd vaatasin, pidi teenindaja osutama, kus toidud asuvad, sest minu pilk oli liiga pikalt jookidele ekslema jäänud.

Kui tellisin pastat ja teenindaja vabandas, et valmistamine oodatust kauem aega võtab, tänasin teda, et saan pisut pikemalt omaette istuda.

Äramineku hommikul söögilauas olime ka nagu klassikaline perekond, aga mitte idülliline, vaid see teistsugune: kasimata lapsed, kes ei oska käituda jne…

Üldistaks: perepuhkus on emadele suuresti komandeering. Aga ikka oli tore.

Viimase aja rõõm: Patti Smith laulab Nirvanat.

One thought on “komandeering

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s