häbelik

Nii väsinud… täna käisin ülikoolis. Täitsa tore oli, sai mõelda, arutleda.

Ma ei tea, mis värk on mu temperamendiga. Häbelikkus ja ekstravertsus on ikka veider kombo. Lisaks veel tundlikkus oma ajakasutuse osas. Ei käi ma koolis aega raiskamas, nii et istun esimesse ritta ja püsin kõikide mõtetega kaasas ja kui õnnestub, ütlen sõna sekka.

Vastupidiselt ühele mu kursavennale täna. Oeh, ma loodan, et ta ei arva, et ma talle külge löön. Mu enesekindlus on selles osas löönud kõikuma.

Suvel sattusin kodukohvikus mitu korda juhuslikult vana sõbraga kokku ja siis paar korda saime seal meelega kokku. Pea iga kord mul lapsed ka kaasas ja. Meenutasime vanu aegu jne.

No ja siis ütlesin, et kuule, kui sa siin niikuinii hommikusööki sööd, tule parem minu poole järgmine kord. Teen ise sulle hommikusöögi. Pärast facebooks lisasin, et tule homme või ülehomme, siis kodu korras – hiljem ei tea lubada. (Ta on korrafriik.) Ta pani vaid naerunäo vastuseks ja nii jäigi.

Siis lõi mulle pähe, et ta arvab, et ma sebin teda. Et olen selline ääretult enesekindel naine: sõuan kohale oma haaremipükste, kammimata juuste ja kahe mudilasest wingman‘iga ja muudkui sebin lapsepõlvesõpru.

Aga jah, tagasi tänase juurde. Ma jummala häbelik inimene Ei meeldi, kui tähelepanu on minu peal, punastan. Ei taha kellelegi silma vaadata. Samas eelistan omaette olemisele inimestega jutustamist. Ja kui juba juttu ajada, siis parem oleks, et huvitavat.

Kiirustasin ülikoolist taksoga koju ja ei tea, miks, taksojuht hakkas rääkima ja muudkui rääkis. Ma suutsin vaevalt alguse ja lõpuga lauseid moodustada, aju kärssas neljast tunnist koolipingis.

Nii vabandasingi, et olen koolis kaua istunud ja ei oska rääkida. Ta küsis, kas õpetaja või õpilane. Ma ütlesin, et vana õpilane. Ta ütles, et ta ligi viiskümmend, aga läks psühholoogiat õppima. Siis rääkis valdava osa teest hoopis taksofirmade hingeelust, aga lõpuks oma ärevushäirest ja siis rääkisime tähenduslikest ametitest.

Vaatasin taksojuhiga tahavaatepeeglis tõtt ja kuulasin. Läbi peegli on natuke lihtsam silma vaadata, tuleb välja.

Kui auto mu maja ees peatus, siis veel natuke istusime ja rääkisime juttu. On see normaalne? Vastan ise: on.

9 thoughts on “häbelik

 1. No mulle tundub, et see taksojuht on lausa loodud psühholoogiks 🙂 Võikski olla ju sellised seansid, et sõidab aga ringi ja jutustab läbi tahavaatepeegli…on jumet küll ideel ju mu meelest 🙂

  Like

  1. …ja kõik need inimesed, kel pole aega psühholoogi juurde minna… kodust-tööle-töölt-koju lõigul saaks nagu naksti möödaminnes kõik elupusad selgeks räägitud

   Like

   1. Jaa, ülihea idee. Ainult meie vestluses olin mina pigem psühholoogi rollis. Oleks pikema tiiru teinud või maja ees kauem istunud, oleks ehk rollid vahetunud.

    Liked by 1 person

 2. Eriti hea on selline psühholoogist taksojuht veel sellepärast, et klient ei oska kahtlustada, et talle teraapiaseanssi tehakse, on tänu sellele palju avatum ning saab kiiremini oma sasipuntrad lahti harutatud. Baarmenidel võiks ka psühholoogiline haridus olla. Ja äkki riidepoe müüjatel kah – mulle endale täiega meeldiks niimoodi, et tõmbaks kardina vahelt kinni, ei näeks, kes teisel pool ja tema ei näeks mind. Ja siis muudkui räägiks. Kui selle käigus midagi uut ja huvitavat selga kah leiaks, oleks ju eriti hea.

  Like

   1. Ma võin kinnitada, et see kabiin toimib ka ilma psühholoogita – töötasin kunagi ühes riidepoes ning ikka ja jälle tuli ette, et mõni meist, klienditeenindajatest, käis seal kardina taga nutmas keset tööpäeva 🤣

    Like

 3. Kuidas kõik taksojuhid sinuga alati rääkima hakkavad? Mulle tundub, et olen ka pealtnäha nii kinnine inimene, et ükski taksojuht isegi ei ürita minuga vestelda 😀

  Like

  1. Ma ka ei tea, miks räägitakse 😀 Vahel ma üldse ei taha rääkida. Aga vahel saab uudishimu võitu ja mõtlen, et äkki saan midagi huvitavat teada. Siis olen hea aktiivne kuulaja, küsin lisaküsimusi jne.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s