peole

Käisime täna ema ja tädi sünnipäevapeol.

Eile õhtul pärast kooli tegime Luukaga küpsisetordi. Alustades avastasin, et mul pole korralikku alust, kuhu selle asetada võiks. Ainult ümmargune oli, nii et hakkasin siis kandilistest küpsistest ümmargust kooki tegema. Elu pähklikoores, ma ütlen.

Luukas tegi lasteaias kingituseks posu pilte. Õpetaja allkirjastas ühe “uneaja kritseldused”. Jep, tegelt oli unaeg, aga mis sa ära teed, pilt vaja joonistada.

Täna sõitsime Rakverre ja… Mõnikord unustame Mariele juukseklambri pähe panna ja neil päevadel ta ei näe midagi ja keegi ei näe korralikult ta nägu. Täna oli üks neist röövlitütre-päevadest. Salkude vahelt sädelesid silmad ja välkus lai naeratus.

Vahepeal olin küll nii väsinud, et magasin lahtiste silmadega. Tegin ehk liiga palju võllanalju oma laste teemal ja jätsin mulje, nagu ma poleks valmis nende eest surema. Aga olen ja see on päris veider, kui mõelda.

Ah ja korra pikali olles kukkus mul näts suust välja juustesse. Hetkega oli see seal nii kinni, et tuli haarata käärid ja juuksesalk ära lõigata. Jälle kogemuse võrra rikkam.

5 thoughts on “peole

  1. Heh. Noh. Kui nimetada vaid mõne näite eilsest, siis liigne entusiasm lapsed Shoga õue saata, katse nad maha müüa mõnele sünnipäevapeolisele, ühe nimetamine nunnumaks kui teise…

   Like

 1. Tagantjärgi tarkus nätsu eemaldamiseks – võetagu jäätükk, pandagu vastu nätsu, eemaldatagu pudisev näts. S.t esemed, mida saab sügavkülma panna, saab sel moel puhtaks, juukseid ilmselt mitte, siis töötab sedapidi.

  Ma kunagi ammu sõlmisin tingimusliku müügilepingu oma poeglapse kohta – et kui peaks selguma, et ta raamatuid ei armasta, siis müün ma ta kalli raha eest mehele, kellel on seni kaks tütart, sest ilmselgelt on ta haiglas vahetusse läinud ega saa olla minu laps. Ja ma ei häbene sellest valju häälega rääkida, ka laps ise teab seda mõõka, mis ta pea kohal kõlgub…:-D

  Like

   1. Noh, on hetki, kui ma olen tema silmis üks väga vastik tegelane, kes ei luba tal telekas lollakaid multikaid vahtida või sõpradega lollusi teha, noil hetkil ilmselt ta eelistaks hoopis vahva onu peres olla. 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s