rõdutants

Vend käis täna külas ja filmis, kui ma rõdul Mariet magama tantsisin, ja saatis oma sõpradele vaatamiseks.

Käin rõdul tantsimas igapäevaselt, aga tavaliselt ehk mitte nii hoogsalt. Täna olin jätkuvalt sellest laulust sõltuvuses, mida eile siin ka jagasin.

Hommikul ema rääkis mulle midagi ja küsis siis, umbes, et miks ma nii trotsi täis näoga olen. Ma ütlesin, et ma ausalt lihtsalt tahaks praegu minna oma nurka ja ainult kuulata seda üht lugu. (Kehva unega öö ja kohv alles pooleli ja – jah, lapsed olid ainult kolm ja pool päeva terved, nüüd on mõlemad ammu jälle haiged.)

Palusin vennalt video ja jagasin seda Instagramis ka, sest mu enesehinnag ei toetu pelgalt sisemisele veendumusele, et olen väärtuslik.

Samal ajal, kui sobivat filtrit valisin, rääkisime vennaga jälle internetiajastu privaatsusküsimustest.

Seletasin, et mul on võrdlemisi range kilp kaitseks info osas, mida algoritmid minust pumbata saavad, aga see-eest varustan vaba detailse ja vahetu infovooga jälitajat või mõrtsukat, kes just minu ja mu pere sihikule võtta sooviks. Elus tuleb teha valikuid, kõike ei saa.

Kuulasn lugu terve päeva ja õhtul järsku mõtlesin, et mis oleks, kui ma Marie tantsuga uinutamise video muusikule saadaksin.

Kalkuleerisin kähku, et see pigem annaks talle midagi kui võtaks. See on ainult viis sekundit pikk.

Tal oleks pigem heameel, kui saaks teada, et tema strip me use me abuse me haamrisurma lugu rõõmustab ühe rõdul lapsega tantsima.

Enne, kui liiga palju mõelda jõudsin, otsisin ta Instagramis üles ja panin video sõnumina teele. Kirjutasin juurde, et mulle meeldib ta uus lugu. Ta vastas hulga südametega ja tänas.

Niisiis olen oma poolehoidu otse avaldanud kahele inimesele – Marina punase tiimi poliitikule ja Nigeeria-Londoni poeedile.

Aga äkki on edaspidi lihtsam.

Mul on absoluutselt iga kord olnud ainult rõõm, kui keegi ühendust võtab, et mu tegemistele poolehoidu avaldada. See julgustab.

Mul on sõber, kes paistab et alati ütleb inimestele, kelle mingi asi teda puudutab. Tulemuseks on tal aastate pikkused (kirja)sõprused inimestega, keda ma ei julgeks kõnetadagi.

Aga tegelikult on nii, et… võib-olla tõesti on maailmas käputäis inimesi, keda on liiga palju kiidetud. Ja käputäis, keda on täpselt piisavalt kiidetud. Aga kõik teised vajaks julgustust ja kiidusõnu rohkem, olen täiesti kindel.

2 thoughts on “rõdutants

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s