tarkusehambad

Kahest tarkusehambast sain lahti. Nüüd jätan ära oma erinevaid jaanipäevaplaane, sest kavatsen paistetada ja valutada.

Ühele seltskonnale kirjutasin, et ei saa osaleda, sest elurõõmu näitajad on järgnevail päevil madalad. Vastati, et mul peab ikka väga hea põhjus olema, et enne jaani hambaid eemaldama ronisin. Ongi.

Põhjus on, et ma olen idioot.

Elan päev korraga ega teadvusta, et tänase päeva teod mõjutavad homset. “Tegelen probleemiga siis, kui see käes on.” Mul on külmkapp maitsvat liha täis ostetud. Puhtaloll.

Hambaarstitoolil oli ühest küljest täitsa hirm, teisalt ajas sealsamas toolil pikutades muigama, et ikkagi puhkus. Aeg iseendale.

Võttis ainult pool tundi. Ülemisele hambale kulus minut, aga ülejäänud aeg läks alumise kangutamisele, sest see oli üleni igeme sees ja viltu.

Vahepeal oli tunne, et arst rebib mulle jokkeri naeratuse. Ja vahepeal olid sellised helid, nagu keegi oleks mu suus saekaatri avanud. Ja vahepeal oli nagu päkapiku-reaktiivlennuk oleks mootori käivitanud.

Kõik need helid olid sellised, millest tahaks võimalikult kaugele hoida. Kui need mu oma suust tulid, oli hirm nahas küll. Eriti lõõgastav puhkus see ei olnud.

Laul number kolm (mitte et järjekord oleks määrav), on “Feeling Good”. Kas Nina Simone‘i või My Brightest Diamondi või Ane Bruni esituses eelkõige.

See pole mitte et oi mul on mõnna olla. Mitte nagu James Browni i feel good na-na-na-na-na.

See on siis, kui vabaned millestki, mis on sind tükk aega rõhunud. Vägivaldsest suhtest pääsemine. Või kui vähiravi õnnestub. Kui raske eksami- või unistuste tööle kandideerimise tulemus on positiivne, haigust näitava testi tulemus negatiivne.

Või nagu kui ma sain teada, et mul on kõhus terve laps ja rasedus kulgeb hästi.

Mõtlesin, et seekordse igapäevase kirjutamise läbivad teemad võiksid olla muusika, kodu ja klišeed.

Näis, tavaliselt ma programmi järgi kirjutada ei oska, jutt läheb ikka sinna, kuhu minna tahab. Aga pean neid märksõnu vähemalt meeles – öelda oleks palju!

2 thoughts on “tarkusehambad

  1. “Võttis ainult pool tundi. Ülemisele hambale kulus minut, aga ülejäänud aeg läks alumise kangutamisele—”
    Kus ja millise sadist-ajuinvaliidi juures käisid? Ma sattusin nii Kaarlis kui Postimajas sadistide otsa, kes hamba mikrogrammiste tükkidena välja lõhkusid ja õigel hetkel teise tuimestuse tegemisest keeldusid, AGA mustamäel näo- ja lõualuukirurgijas tehti korralik hobusesüst, vaadati 10 sek rõntgenit, võeti vastava mõõduga tangidega hambast kinni ja järgmise 10 sekundiga oli asi unustatud. …aga see nägu jälle ei viitsinud haava kinni õmmelda, et “poole tunni pärast enam ei veritse.” Veritses küll. 2 faking päeva. Ja järgmsiel korral (jälle järgmisse kohta, sest pole siiani tallinnast normaalset hambaarsti leidnud) minnes ehmatas tädike ennast kaameks ja kogeles “e-e-ega need meil eemaldatud ei ole.” Ei ole siiani uurinud, millest selline reaktsioon/mis mu suus siis ikkagi kokku keerati, aga… vähemalt seal ei olnud sadist.

    Like

    1. Mul oli väga hea arst. Alumine hammas oli peaaegu üleni igeme sees ja viltu, nii et väga kiiresti sai selle välja. Olen kuulnud tund-paar kestvatest sessioonidest 😀 Õmbles kenasti kinni ja kirjutas mulle ka antibiootikumid välja juhuks, kui asi kolme päeva pärast hullemaks, mitte paremaks läheb. Ei läinud, nii et isegi antibiootikume ei pea võtma. Rahul olen igatahes.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s