hakkan jälle iga päev

Täna püüdsin kirjutada, aga nii palju on öelda või vähemalt mõelda, et tekib lühis. Jõllitasin niisama ekraani ja siis tuli L. ja ütles, et tahab mu kaissu. Tal eilsest palavik. Panin arvuti jälle kinni ja viskasime koos pikali.

Ma üliharva jään arvutit jõllitama, et appi ma ei tea, mida kirjutada. Ainult siis, kui on sada lugu ja seejuures osad neist veel lõpuni seedimata.

Olen seda lahendanud kuu aega iga päev kirjutamise kampaaniatega. Nii et võtan jälle ühe ette – tänasest kuupäevast neli nädalat. Kvaliteet on surnud, elagu kvantiteet.

Alustuseks märgin paar elamust üles.

Sam Harrise vestlus Meg Smakeriga. Tavaliselt on tal pool episoodi maksumüüri taga, aga see on tervikuna avalik, et paljudeni jõuaks.

Tuletõrjuja, kes läks 9/11 mõjul Afganistani vaatama, mis värk on ja edasi elas ka Somaalias ja tükk aega Jeemenis, õpetas tuletõrjujaid, õppis araabia keelt, tegi dokumentaalfilme.

Oli podcastis juba ligi kaks tundi oma elust vestelnud, kui tõi remargina välja, et langes kunagi Kolumbias inimröövi ohvriks. Kui see lugu on ääremärkus, siis…

Ta viimane film oli terroristide rehabilitatsioonikeskusest Saudi Araabias. Sai Sundance festivali valitud 10 dokumentaali sekka (kandideerib 15-30 tuhat filmi), kiideti taevani. Edasi oleks küllap Oscarit püüdnud, sest see loomulik järgmine samm. Aga enne esmalinastust hakkasid moslemitest filmitegijad ja edasi õigluse sõdalased nõudma filmi tühistamist. Ja tühistatud saigi.

See siis lühikokkuvõte. Juttu jätkub kolmeks tunniks.

Ja ta on nii cool. Niiii coooooool.

Elagu podcastid ja võimalus endast ise rääkida. Lõpetada mõtted, täpsustada detailid ja nüansid. Sõnastada kohmakalt ja siis proovida uuesti ja paremini sõnastada.

Viimaste aastate õppetund elu ja meedia kohta: kolmandate allikate põhjal ei ole absoluutselt mõtet inimesest pilti maalida – eriti roosat või musta. Tõenäosus, et täppi läheb, on kaduvväike.

Seepärast loen uudiseid ka nagu kehva ilukirjandust. Tundega, et okei, ma võin su stoorile ju pilgu peale visata. Midagi seal ehk on, aga küllap kõige olulisem on puudu.

Muusikast. Käisin sõbra tantsu… peol – räägin sellest ükspäev (või mitmel päeval, küllap) teile pikalt-laialt.

Aga täna ainult üks lugu. Ei, kaks lugu.

Selliselt suurepärase nimega koosluselt nagu Deep Throat Choir. Lugu “Burning”. Teeb tuju nii heaks.

Ja Ishmael Ensemble “Looking Glass“.

Homme jälle!

10 thoughts on “hakkan jälle iga päev

 1. Minu meelest pole su kvaliteet kunagi alla käinud kvantiteedi suurenemise tõttu. Põhimõtteliselt võiksidki iga päev blogima jääda.

  Like

 2. Sam Harris on hea! Lugesin tema “The end of faith” kunagi ammu. Praegu viskasin pilgu podcasti nimekirjale, jäi silma “THE POLITICS OF UNREALITY: UKRAINE AND NUCLEAR RISK” oled kuulanud, kui jah siis kuidas oli?

  Like

   1. Tõsilugu. Ma enamasti kuulan autos sõites, siis jälle väga sügavamõttelist teksti ei saa kuulata, peab miskit kergemat olema, muidu põrutad teeotsast mööda või veel hullem teisele tagant sisse.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s